בשנים האחרונות עבר שוק המלגזות מהפכה של ממש, עם הפיכתה של המלגזה מכלי המשמש בעיקר מפעלים ומחסנים גדולים לכלי חובה הנמצא כמעט בכל עסק הנדרש לשינוע סחורות או מטענים.
המהפכה הזו התאפשרה בעיקר בזכות המלגזות החשמליות, שהותאמו במיוחד לעבודה במקומות סגורים ואף הוגדרו כמלגזות היחידות המתוכננות לעבודה במקומות סגורים.

בנוסף להתאמתן של המלגזות החשמליות טכנולוגיות מתקדמות לעבודה במקומות סגורים, עם השנים התווספו למלגזות החשמליות שהפכו אותן למהירות וחזקות יותר.
הפופולריות האדירה של המלגזות החשמליות מגיעה משלל היתרונות הרבים הקיימים במלגזות חשמליות לעומת המלגזות בעלות המנועים הכבדים, שהופכים את השימוש במלגזות חשמליות לנוח, בטיחותי ויעיל.

יתרונות המלגזה החשמלית:

בטיחות לעובדים ולסביבה – על פי תקנות משרד העבודה, חל איסור מוחלט להכניס מלגזות בעלות מנועי דיזל, דלק או גז לצורך עבודה במבנים סגורים בגלל פליטת גזים רעילים. המלגזות החשמליות הן היחידות שהוגדרו כמלגזות המתוכננות לעבודה במקומות סגורים.
תמרון והתאמה – המלגזה החשמלית מצטיינת ביכולות תמרון גבוהות במיוחד. בשל העובדה שהיא תוכננה על מנת להתאים למקומות צרים, המלגזה החשמלית היא קטנה וקומפקטית ומתאימה לעבודה בשטחים צפופים וקטנים במיוחד.
למרות שהן קטנות יחסית, הגודל אינו פוגע ביכולות ההרמה של המלגזות החשמליות.
המלגזה החשמלית אף מאפשרת למפעיל המלגזה רמת תמרון גבוהה, מה שהופך אותה לאידיאלית לעבודה במחסנים במעברים צרים הממוקמים במקומות חיצוניים. מלגזות שונות מציעות מרחב תמרון שונה, ולכן המלצה היא לבדוק ולמדוד את המעברים במחסן ובעסק שלכם, ולהתאים את המלגזה למעברים על מנת להשיג שימוש נוח ויעיל.
איכות הסביבה – העולם כיום ער ומודע לנזקים העצומים שגורמים לסביבה שאיבות הנפט, ניצול המשאבים של כדור הארץ, פליטת הגזים הרעילים בתהליכי הזיקוק והשרפה, וכן הרעשים בזמן העבודה. תעשיות רבות התגייסו על מנת לשנות את המציאות ובתקווה גם את העתיד, ועברו לגישות ייצור ושינוע ירוקות יותר שמטרתן לצמצם את הפגיעה בכוכב ובסביבה בה אנו חיים.

מלגזה חשמלית – בעיקר למחסנים

למרות כל היתרונות שמנינו, המלגזה החשמלית אינה מיועדת לכל מטרה ואינה מתאימה לכל עסק.
לפני שאתם מחליטים איזו מלגזה לרכוש או להשכיר, בדקו את אופי העסק ואופי העבודה הנדרשת מהמלגזה על מנת להחליט:
האם העבודה בעסק שלכם כוללת עבודה בתנאי שטח? בתנאי שטח קשים, נעדיף מלגזות דיזל.
האם העסק שלכם מתבסס על עבודה ממושכת בחוץ ללא מקור חשמל זמין? ייתכן שמלגזה חשמלית, הדורשת הטענה של הסוללה מדי פעם אינה מתאימה לכם.
האם אופי העבודה כולל עבודה בבוץ וגשם? מלגזות חשמליות אינן מתאימות לעבודה על בוץ או גשם.